W Opolu rosną nowe inwestycje

17 sierpnia 2018 Aleksandra

Opole ma potencjał inwestycyjny, który dostrzegany jest coraz częściej przez zagraniczne firmy. W 2018 roku wśród opolskich pracodawców znajdzie się szwedzki kapitał. Firma zajmuje się produkcją części zamiennych do systemów chłodniczych w ciężarówkach.

Opole zostało wybrane ze względu na idealną lokalizację i odległość do klientów i dostawców tejże firmy. Na początek grono pracowników zasili 50 osób. Firma stawia w szczególności na osoby z kompetencjami spawalniczymi. Ci, którzy takowe posiadają, w pierwszej kolejności otrzymują szkolenie, które odbędzie się w Szwecji.

Oczywiście nie tylko osoby, które biegłe są w spawalnictwie, mogą liczyć na zatrudnienie u zagranicznego inwestora. Zapotrzebowanie jest na różnorodne zawody, dlatego trzeba stale monitorować rozwój rekrutacji. Inwestor ma w planach zwiększenia zatrudnienia, zwłaszcza że Opole to pierwsza lokalizacja, która została uruchomiona na terenie Europy.

W ostatnim czasie w Opolu rośnie liczba nowych inwestycji na lokalnym rynku pracy. Pojawiają się firmy z różnych branż. Szwedzki kapitał to w tym przypadku obszar działania branży automotive. Jest to kolejna firma z tej branży w opolskiej strefie inwestycyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *