Opole goni Warszawę

15 stycznia 2018 Aleksandra

Opole stawia na rozwój usług. Pojęcie to jest bardzo szerokie. Jednak w tym konkretnym przypadku chodzi głównie o rozwój nowoczesnych usług biznesowych. Ma być to szansa przede wszystkim dla studentów, którzy także poszukują pracy w Opolu.

Usługi rynku call center rozwijają się tu szybko i równie szybko pozyskują nowych kandydatów do pracy. Opole jest aktualnie takim ośrodkiem wspierającym dla Warszawy. W stolicy zlokalizowana jest największa ilość przedsiębiorstw z tej branży. Miasto ma w niedługim czasie szansę stać się drugim pod względem ilości zatrudnianych osób ośrodkiem gospodarczym usług call center. Studenci i absolwenci, a także chętni do pracy kandydaci w różnych kategoriach wiekowych mają szansę rozpocząć swoją karierę zawodową w sektorach typowo sprzedażowych. Na tym nie koniec. Można także rozwijać się w specjalistycznych usługach dla biznesu.

Na każdego zainteresowanego podjęciem zatrudnienia czeka szereg elementarnych szkoleń, a także specjalistycznych warsztatów. Ścieżek rozwoju jest wiele. Wszystko zależy od tego, kto, w jakich kompetencjach czuje się najlepiej. Opole pełne jest studentów, dlatego też pozyskanie „młodego narybka” do pracy nie stanowi większego problemu. Zwiększenie zatrudnienia w sektorze call center pozwala poprawić sytuację ekonomiczną i gospodarcza w mieście. Okoliczni studenci coraz częściej rozważają Opole, jako kierunek docelowy po zakończeniu kształcenia wyższego. Głównie ze względu na zasób pracy Opole może w najbliższym czasie przyciągnąć znaczną ilość nowych mieszkańców i pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *