Opolanie nie chcą wyjeżdżać

4 lipca 2018 Aleksandra

Opolanie zgodnie przyznają, że chociaż czasami trudno jest znaleźć pracę w mieście, to nie wyobrażają sobie życia nigdzie indziej. Nie chodzi jednak o znalezienie pracy samej w sobie, bo takiej nie brak i w Opolu. Rzecz w tym, aby była to satysfakcjonująca praca. Z tym już bywa nieco gorzej.

Opolanie przede wszystkim szukają pracy, która nie tylko jest, ale daje satysfakcję i pozwala na utrzymanie rodziny nie tylko na minimalnym poziomie. W zależności od wykształcenia zmienia się postrzeganie poszukiwań zatrudnienia na lokalnym rynku pracy w Opolu.

Większość mieszkańców jest zdania, że nie przenieśliby się do innego miasta, nawet gdyby otrzymali ciekawą ofertę pracy. To pokazuje, jak mocno z Opolem związani są jego mieszkańcy.

Według statystyk najlepiej opłacane branże w Opolu to administracja publiczna, obrona narodowa oraz obsługa rynku nieruchomości. Opole to druga po Wrocławiu lokalizacja, która wybierana jest pod kątem inwestycyjnym. Uwagę wielkich koncernów przyciąga coraz częściej właśnie Opole.

Nie brakuje tu dobrze wyspecjalizowanego kapitału ludzkiego. Fachowcy oraz specjaliści reprezentują bardzo wysoki poziom, a ich liczba wcale nie jest mniejsza niż w rzeczonym wyżej Wrocławiu.

Rok 2017 dla opolskiej gospodarki był intensywny oraz rozwojowy. Prognozy na przyszłość także są obiecujące. Przybyło przedsiębiorstw większych i mniejszych. Przede wszystkim dzięki wsparciu małych firm i lokalnego biznesu.

Jedna z form aktywizacyjnych przeznaczona dla bezrobotnych to środki na podjęcie działalności gospodarczej. Ten rodzaj wsparcia cieszy się od dłuższego czasu bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego też wśród opolan tak wiele w ostatnim czasie otwiera się nowych jednoosobowych biznesów.

Wsparcie przewiduje podjęcie bezzwrotnych środków współfinansowanych z funduszy unijnych lub możliwość wzięcia kredytu przeznaczonego stricte pod założenie działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *