Komu opłaci się staż?

12 lutego 2019 Aleksandra

Staże są jedną z form aktywizacji bezrobotnych, polecaną przez urzędy pracy. Jeszcze kilka lat temu, gdy bezrobocie w Polsce było na dużo wyższym poziomie, staże cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzisiaj osoby, które nawet nie mają doświadczenia zawodowego, mogą znaleźć sobie oferty pracy w Opolu za większe pieniądze, a wielu pracodawców narzeka, że brakuje im stażystów.

Do kogo kierowane są programy stażowe?

To czy staż jest dla Ciebie opłacalną inwestycją, zależy w dużej mierze od tego, jakie masz aspiracje zawodowe. Staże to sposób na bezrobocie wśród młodych pozbawionych doświadczenia zawodowego, kobiet, które chcą wrócić na rynek pracy po urodzeniu dziecka, a także niepełnosprawnych. Skierowanie na staż w Opolu mogą również otrzymać byli więźniowie, którzy nie podjęli pracy od razu po odbyciu kary, a także rodzice samotnie wychowujący dzieci. Możliwość skorzystania z takiej formy aktywizacji mają też długotrwale bezrobotni oraz osoby, którym kończy się kontrakt socjalny.

Jakie korzyści daje udział w stażu

Staże są stworzone przede wszystkim z myślą o osobach, którym przyda się zdobycie konkretnych umiejętności. Z tego typu formy aktywizacji korzysta głównie młodzież do 25 roku życia, a także osoby poszukujące pracy po 50 roku życia. Każdy stażysta powinien wiedzieć o tym, że sam też może wybrać miejsce stażu.

Staże to świetne rozwiązanie dla absolwentów szkół średnich lub studiów wyższych, którym brakuje doświadczenia w zawodzie, a także dla tych, którzy chcieliby zmienić ścieżkę kariery. Dzięki programom stażowym można zdobyć praktykę niezbędną do tego, aby się przebranżowić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *