Komu opłaci się staż?

12 lutego 2019 Aleksandra

Staże są jedną z form aktywizacji bezrobotnych, polecaną przez urzędy pracy. Jeszcze kilka lat temu, gdy bezrobocie w Polsce było na dużo wyższym poziomie, staże cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzisiaj osoby, które nawet nie mają doświadczenia zawodowego, mogą znaleźć sobie oferty pracy w Opolu za większe pieniądze, a wielu pracodawców narzeka, że brakuje im stażystów.

Do kogo kierowane są programy stażowe?

To czy staż jest dla Ciebie opłacalną inwestycją, zależy w dużej mierze od tego, jakie masz aspiracje zawodowe. Staże to sposób na bezrobocie wśród młodych pozbawionych doświadczenia zawodowego, kobiet, które chcą wrócić na rynek pracy po urodzeniu dziecka, a także niepełnosprawnych. Skierowanie na staż w Opolu mogą również otrzymać byli więźniowie, którzy nie podjęli pracy od razu po odbyciu kary, a także rodzice samotnie wychowujący dzieci. Możliwość skorzystania z takiej formy aktywizacji mają też długotrwale bezrobotni oraz osoby, którym kończy się kontrakt socjalny.

Jakie korzyści daje udział w stażu

Staże są stworzone przede wszystkim z myślą o osobach, którym przyda się zdobycie konkretnych umiejętności. Z tego typu formy aktywizacji korzysta głównie młodzież do 25 roku życia, a także osoby poszukujące pracy po 50 roku życia. Każdy stażysta powinien wiedzieć o tym, że sam też może wybrać miejsce stażu.

Staże to świetne rozwiązanie dla absolwentów szkół średnich lub studiów wyższych, którym brakuje doświadczenia w zawodzie, a także dla tych, którzy chcieliby zmienić ścieżkę kariery. Dzięki programom stażowym można zdobyć praktykę niezbędną do tego, aby się przebranżowić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *