Jak szukać pracy przez Internet?

12 kwietnia 2019 Aleksandra

Jeszcze kilkanaście lat temu poszukiwania pracy zazwyczaj rozpoczynano od przeglądania odpowiednich rubryk w lokalnej prasie. Dzisiaj takimi metodami działają co najwyżej osoby starsze, które nie są zaprzyjaźnione z nowymi technologiami. Młodsi szukają pracy w Opolu przede wszystkim przez Internet. Jakimi sposobami dotrzeć do najciekawszych ofert?

  • Portale rekrutacyjne

Czołowe portale z ogłoszeniami o pracę zawierają różne opcje filtrowania treści. Dzięki temu możemy zaznaczyć w ustawieniach, że interesują nas oferty na umowę o pracę i to koniecznie w pełnym wymiarze czasu. Filtry zwykle dotyczą formy zatrudnienia (samozatrudnienie, umowa o dzieło itp.), wymiaru zatrudnienia (np. ½ etatu) oraz przedziału wynagrodzenia (choć większość pracodawców niechętnie go podaje w ogłoszeniu). Oczywiście użytkownicy ustawiają również lokalizację i wybierają interesującą ich branżę.

  • Media społecznościowe

Portale społecznościowe bywają pomocne w znalezieniu pracy, ale mogą też bardzo w tym przeszkodzić. Dbajmy więc o to, aby nasz wizerunek w Internecie był profesjonalny. Naturalnie trzeba opanować ustawienia dotyczące prywatności w serwisach społecznościowych. Pamiętajmy, że social media dają sposobność do tego, aby udzielać się w różnego rodzaju grupach dyskusyjnych, a także nawiązywać cenne znajomości. W stworzeniu wizytówki w Internecie pomogą nam również rekomendacje dotychczasowych współpracowników oraz klientów.

  • Fora branżowe

W Internecie znajdziemy też fora, na których wymianą opinii zajmują się m.in. programiści czy spawacze. Na tego typu stronach często pojawiają się aktualne ogłoszenia rekrutacyjne.

  • Aplikacje mobilne

Dzisiaj już prawie każdy ma smartfona, a dzięki mobilnym aplikacjom, możemy przeglądać oferty pracy w Opolu, praktycznie zawsze i wszędzie. Informacje o potencjalnym zatrudnieniu coraz częściej można uzyskać również przez chatboty.

Pracy można szukać również poprzez strony internetowe interesujących nas firm. Zwykle większe przedsiębiorstwa mają na swoich portalach zakładki dotyczące kariery. Bez dwóch zdań, można stwierdzić, że bez dostępu do sieci, byłoby bardzo ciężko znaleźć pracę w Opolu. Pracodawcy coraz częściej przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne poprzez komunikatory internetowe, a także godzą się na pracę zdalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *