Elektrownia Opole – praca

14 maja 2019 Aleksandra

Elektrownie zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin, jak i osoby pragnące podnosić swoje kwalifikacje z zakresu elektroenergetyki. Opole stwarza pod tym względem sporo możliwości. Ponieważ sektor energetyczny jest tu sukcesywnie rozwijany, powstaje coraz więcej miejsc pracy. Sprawdź, czy posiadasz kwalifikacje, by podjąć pracę w elektrowni.

Elektrownia Opole

Na terenie miasta znajduje się PGE Elektrownia Opole. Od 2014 r. jest stale rozbudowywana – piąty blok energetyczny został oddany do użytku pod koniec 2018 r. Wkrótce planowane jest również uruchomienie bloku szóstego.

To elektrownia cieplna, która jako podstawowy surowiec wykorzystuje węgiel kamienny. W procesie wytwarzania energii wykorzystywany jest zamknięty obieg wody chłodzącej. Każdy blok zaopatrzono również w systemy odsiarczania spalin, które mają przyczynić się do redukcji zanieczyszczeń.

Elektrownia Opole – kadry

W Elektrowni Opole pracę znajdują między innymi liczni elektroenergetycy. Są to osoby, które obsługują, monitorują i konserwują urządzenia elektroenergetyczne przedsiębiorstwa. Do ich zadań należy również ustalanie przyczyn usterek i wykonywanie napraw, a także przeprowadzanie przełączeń ruchowych w rozdzielniach niskiego i wysokiego napięcia.

By pracować w charakterze spawacza, należy mieć przynajmniej wykształcenie średnie techniczne. Osoby pragnące podnosić swoje kwalifikacje mają możliwość ukończenia studiów wyższych i uzyskania tytułu inżyniera elektrotechnika.

Obowiązki służbowe technika energetyka mogą się różnić w zależności od obejmowanego stanowiska. W związku z tym, niekiedy polegają na fizycznej obsłudze maszyn. W innych przypadkach mają charakter pracy biurowej, związanej z uzupełnianiem dokumentacji wykonawczej czy dotyczącej dopuszczalności poszczególnych urządzeń do użytkowania.

Elektrownia Opole – oferty pracy

W związku z oddawaniem do użytku kolejnych bloków, w Elektrowni Opole powstają nowe miejsca pracy. Informacja o tym, czy przedsiębiorstwo prowadzi nabór na poszczególne stanowiska, znajduje się na jej stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja”.

Należy pamiętać, że nawet jeśli spółka nie szuka akurat nowych pracowników, mamy możliwość wysłania swojego zgłoszenia, zawierającego podanie o pracę i CV.

Ominęła cię rekrutacja w Elektrowni Opole? Oferty pracy dla energetyka od czasu do czasu pojawiają się również na stronach innych firm z branży energetycznej, usytuowanych w okolicach Opola. Warto jest także śledzić ogłoszenia Powiatowego Urzędu Pracy i oferty pojawiające się w wyszukiwarkach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *