Ekstrawertyk i introwertyk na rynku pracy

29 listopada 2018 Aleksandra

Jeśli mowa o sukcesie zawodowym, to zwykle kojarzy nam się, że odnoszą go jedynie osoby pewne siebie, przebojowe i wygadane. Niekoniecznie tak musi być. Ekstrawertycy to osoby, które czerpią energię z zewnątrz i rzeczywiście sprawdzają się w roli handlowców, doradców klienta czy menedżerów. Nie oznacza to jednak, że kandydaci o spokojnym usposobieniu nie mają szans na zrobienie kariery w Opolu.

Zawody dla ekstrawertyka

Ekstrawertycy sprawdzają się na stanowiskach pracy, które wymagają łatwości nawiązywania kontaktów z klientem, dobrej współpracy zespołowej, a także umiejętności negocjacji. Są to osoby otwarte, rozmowne i energiczne, które lubią rozwiązywać konflikty, a przy tym bywają nieco impulsywne. Ekstrawertycy często przejmują role przywódcze. Tacy pracownicy z Opola sprawdzają się zwłaszcza w handlu oraz w bankowości. Obowiązki takich osób nie mogą być rutynowe, gdyż szybko się nudzą.

Idealne zawody dla ekstrawertyków, to m.in. doradca klienta, kierownik, kelner czy specjalista do spraw rekrutacji. Ekstrawertyczne usposobienie przydaje się też w pracy animatorów dziecięcych, handlowców, organizatorów eventów, pilotów wycieczek, trenerów personalnych, prezenterów telewizyjnych czy rzeczników prasowych oraz coachów.

Profesje dla introwertyka

Introwertycy cenią sobie samodzielną pracę, której sprzyja skupienie i odizolowanie od bodźców zewnętrznych. Wielu z nich nie przepada za pracy w zespole ani za kontaktowaniem się z klientami. Niektórzy są zdania, że introwertycy wyróżniają się pod względem kreatywności, cierpliwości i dokładności.

W jakich zawodach sprawdzą się introwertycy? Jeśli macie tego typu temperament, to warto zainteresować się ofertami pracy w Opolu, związanymi z redagowaniem tekstów oraz z branżą IT. Wielu introwertyków pracuje jako programiści, copywriterzy czy social media menedżerowie. Inne profesje idealne dla kandydatów z introwertyczną naturą to m.in. technik optyk, cukiernik, specjalista do spraw rachunkowości, montażysta filmów, archiwista, opiekun zwierząt, bibliotekarz czy technik analityki medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *