Droga do kariery w Opolu

16 grudnia 2017 Aleksandra

Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy, wie, że jest to proces. Niekiedy trwa on na tyle krótko, że ciężko nam ubrać go w kategorie procesu. Czasami niestety są to długie tygodnie lub miesiące poszukiwań. Jakkolwiek by na to nie spojrzeć, najważniejsze jest przygotowanie do poszukiwań i aktywne poszukiwanie, co już samo w sobie jest procesem.

Badanie rynku

Planując swoją karierę zawodową w Opolu, warto w pierwszej kolejności zbadać lokalny rynek pracy i sprawdzić, gdzie mamy największe szanse na zatrudnienie. Rynek jest płynny i co chwilę się zmienia. Dlatego czasami zmiana kwalifikacji pozostaje jedynym wyjściem, podczas gdy bezrobotnych specjalistów, czy fachowców w danej dziedzinie mamy pod dostatkiem.

Przygotowanie

Przygotowując swoją aplikację, warto zwrócić uwagę, czy zawarliśmy w naszym CV wszystkie niezbędne informacje oraz, czy nie dodaliśmy do niego zbyt wiele.

Odpowiednio skrojony szablon z informacjami istotnymi oraz skrótem naszej ścieżki zawodowej musi przekonać rekrutera, że to właśnie my. Kandydaci idealni. Jeśli nie mamy odpowiednich umiejętności, aby stworzyć swoje wymarzone CV, możemy skorzystać z gotowych szablonów dostępnych w sieci, lub poprosić kogoś o pomoc. Pamiętajmy, że odpowiednio przygotowany dokument, który zwróci uwagę rekruterów, to już połowa sukcesu w procesie rekrutacji.

Rozeznanie

Druga część, niezwykle istotna to przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Połowa sukcesu już za nami. Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną stało się faktem. Teraz trzeba się zaprezentować, najlepiej jak tylko potrafimy. Najważniejsze, aby znać wszelkie informacje na temat firmy, do której staramy się dołączyć jako pracownik.

Musimy być także dobrze zorientowani w stanowisku pracy, na które aplikujemy. Warto przygotować sobie pytania do rekrutera, żeby uwiarygodnić swoje zainteresowanie ofertą pracy. Poćwiczyć przed lustrem postawę, dobrać odpowiedni strój stosowny do tego typu spotkań.

Ważne, aby opanować stres i wypowiadać się pełnymi zdaniami, w sposób wyważony prezentując pełen profesjonalizm. Można poszperać w internecie, tam zazwyczaj pojawiają się pytania, które często wykorzystują w procesie rekrutacji właśnie pracodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *