Co najczęściej motywuje do zmiany pracy?

30 października 2018 Aleksandra

Badania pokazują, że Polacy jako najważniejsze powody do zmiany stanowiska pracy wymienili możliwości rozwoju, wyższe płace oraz potrzebę wyższych standardów etycznych. Poza tym dla wielu osób ważną rolę odgrywają prawidłowe kontakty z przełożonymi i kolegami oraz bliskość miejsca zamieszkania.

Możliwości rozwoju

Możliwości rozwoju to istotny aspekt każdej pracy. Kiedyś niektórzy uważali, że stała, pewna praca to szczyt marzeń. Dzisiaj coraz więcej pracowników w Opolu pragnie zmian. Nie mówimy tu tylko o awansie, ale o opcji udziału w szkoleniach czy konferencjach branżowych. Dzięki takim wydarzeniom pracownik ma aktualną wiedzę, może nawiązać przydatne znajomości z kolegami po fachu, a przy tym dobrze się bawić. Coraz więcej opolskich pracodawców wysyła swoich podwładnych na kursy językowe.

Poziom zarobków

Oczywiście duże znaczenie dla pracowników mają pensje. Nawet jeśli mamy pasjonującą pracę, to jednak środki do życia są niezbędne. Wielu pracowników chciałoby, żeby wszystkie oferty pracy w Opolu zawierały widełki dotyczące płac. Zarobki są szczególnie istotne dla osób, które zamierzają zaciągnąć kredyt lub już go spłacają.

Poza wynagrodzeniami liczą się też świadczenia pozapłacowe takie jak prywatna opieka medyczna, dofinansowanie urlopu, bony na zakupy, wejściówki na siłownie czy bilety do kina. Dodatki do pensji stają się standardem, a jakby ktoś się przyjrzał dobrze sytuacji, to z pozoru drobne benefity, jednak pozwalają zaoszczędzić konkretną sumę w skali roku.

Standardy etyczne

Osoby, które wymagają wyższych standardów etycznych, chcą uczciwe pracować i zarazem być uczciwie traktowane. W końcu nie brakuje firm, które obiecują nieprawdopodobnie wysokie prowizje albo po prostu nie przestrzegają prawa pracy. Wielu pracowników w obawie przed utratą pracy, boi się sprzeciwić szefowi, który nie płaci za nadgodziny, kolejny raz odmawia urlopu lub namawia do pracy w szarej strefie.

Atmosfera w pracy

Wiele osób przegląda oferty pracy dla Opola, ponieważ są zmęczone atmosferą w swojej pracy. To zrozumiałe – warto mieć dobre relacje ze współpracownikami, bo w końcu spędzamy z nimi niemalże tyle samo czasu, co z członkami swojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *