5 pomysłów na pracę dla studenta

5 lipca 2019 Aleksandra

Jakiej pracy szukają studenci? Przede wszystkim z elastycznym grafikiem. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na zdobycie dodatkowych funduszy:

 1. Praca zdalna
  Dzięki niej w obecnych czasach można realizować zlecenia dla klientów z drugiego końca świata. Szanse na pracę zdalną w Opolu mają studenci filologii, dziennikarstwa oraz informatyki.Telepraca to norma w zawodzie copywritera, programisty czy pozycjonera stron internetowych. Przez Internet może działać również tłumacz. Możliwość pracy z domu to wygodna sprawa, a przy tym student ma szanse na zdobycie doświadczenia w zawodzie.
 2. Gastronomia, obsługa imprez
  Jeżeli studiujesz w trybie dziennym, to weekendowe zatrudnienie jest strzałem w dziesiątkę. Kawiarnie czy restauracje bardzo chętnie przyjmują kandydatów ze statusem ucznia lub studenta. Na niezłe zarobki mogą liczyć kelnerzy obsługujący imprezy okolicznościowe, takie jak np. wesela.
 3. Telemarketing lub infolinia
  To z pewnością zajęcie nie dla każdego. Tutaj odnajdą się osoby z talentem sprzedażowym, które radzą sobie w trudnych relacjach z klientem. Oczywiście pracownicy infolinii przychodzącej mają nieco lżejsze zadania niż ci zatrudnieni przy połączeniach wychodzących. Dobrze mieć na uwadze, że to kandydaci ze znajomością języków obcych mogą liczyć na ciekawe propozycje. Pracodawcy szukają konsultantów do obsługi klientów zagranicznych.
 4. Korepetycje
  Jesteś dobry z angielskiego? A może Twoją mocną stroną jest matematyka lub ekonomia? Udzielanie prywatnych lekcji daje szanse na dużo lepszy zarobek niż praca w Opolu w sklepie czy w call center. Przede wszystkim to dość spokojne zajęcie, a do tego stawka godzinowa jest bardzo atrakcyjna.
 5. Stanowisko asystenckie w biurze
  Można oczywiście w trakcie studiów pracować na kasie czy w charakterze hostessy. Jednak, jeśli masz taką możliwość, to najlepiej od razu zacznij zdobywać cenne doświadczenia w branży, z którą chcesz się związać w przyszłości. Wiele firm zatrudnia asystentów w niepełnym wymiarze czasu, chociażby do wykonywania nieskomplikowanych prac biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *