4 cechy, które musi mieć każdy kierownik

12 marca 2019 Aleksandra

Niektórym udaje się osiągać awanse na stanowiska kierownicze jeszcze przed ukończeniem 30-tki, gdy tymczasem inni całe życie są zatrudniani na najniższych stanowiskach. Nie ciężko się domyślić, że nie chodzi tutaj tylko o kompetencje techniczne i doświadczenie zawodowe. W przypadku menedżerów bardzo duże znaczenie mają umiejętności miękkie. Bez odpowiednich predyspozycji nie ma mowy o tym, aby starać się o posadę kierownika w Opolu. Poniżej znajdziecie listę takich cech:

1. Pewność siebie

To dość oczywiste, że kierownik jest pewny siebie. W końcu musi wzbudzać szacunek i stanowić autorytet. Menedżer powinien znać swoje mocne i słabe strony, ale aby efektywnie zarządzać zespołem, lepiej nie okazywać słabości przy podwładnych. Poczucie własnej wartości jest tutaj podstawą.

2. Odporność na stres

Stanowiska kierownicze wiążą się z dużą odpowiedzialnością. W tym przypadku liczy się opanowanie, zdrowy rozsądek i silna psychika. Dla wielu szefów stresem jest nie tylko reprezentowanie zespołu czy rozdzielanie obowiązków, ale też zwalnianie pracowników.

3. Zaangażowanie

Jeśli interesują Was oferty pracy w Opolu dla kierowników, to szukajcie ogłoszeń w interesujących Was branżach. Najlepszymi przełożonymi są osoby, które pasjonują się daną działką i potrafią wcielić się w rolę mentora. Pracownicy powinni widzieć, że kierownik jest pracowity, sumienny i że rzeczywiście interesuje go działalność działu, którym zarządza. Dzięki temu można łatwiej motywować podwładnych.

4. Asertywność

Szef nie może bać się wyrażania swojego zdania bez względu na to, czy ma przekazać opinię pozytywną czy negatywną. Aby pracować jako kierownik, czasem trzeba zdobyć się na konstruktywną krytykę. Poza tym dla wielu osób sztuką pozostaje odmawianie pracownikom w takich kwestiach, jak podwyżki czy wcześniejsze wyjścia z pracy. W końcu szef nie zawsze robi to, co sam uważa za słuszne, ale to, czego wymagają od niego osoby postawione dużo wyżej w strukturach firmy.

Oczywiście cech dobrych kierowników jest dużo, dużo więcej. Skuteczny menedżer jest zdecydowany, świetnie organizuje pracę sobie i innym i ma zdolności komunikacyjne. Tego typu cechy można jeszcze długo mnożyć. Każdy, komu marzy się fotel szefa, musi rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *