Praca: Referent

Izba Administracji Skarbowej w Opolu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 74465

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

·      praca o charakterze administracyjno-biurowym,

·      zagrożenie korupcją,

·      zagrożenie naciskami grup przestępczych,

·      częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

·      praca przy komputerze powyżej 4 godzin,

·      warunki organizacyjno-techniczne stanowiska pracy i pomieszczeń właściwe dla osób niepełnosprawnych: brak wind oraz ułatwień do pokonywania schodów dla osób niepełnosprawnych, brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych

·      brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym i głuchoniemym,

·      oświetlenie naturalne i sztuczne,

·      brak szkodliwych, niebezpiecznych warunków pracy.

Zakres zadań

  • prowadzi postępowania (w tym zapoznaje strony z materiałem dowodowym) i przygotowuje projekty decyzji/postanowień wydawanych przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej jako organu I i II instancji – w celu weryfikacji prawidłowości rozstrzygnięć organów I instancji i wydania rozstrzygnięcia przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej jako organu I instancji,
  • przygotowuje projekty odpowiedzi na skargi i pisma procesowe do WSA na rozstrzygnięcia Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w celu ustosunkowania się do zarzutów strony i zapewnienia obrony stanowiska organu II instancji. Przygotowuje projekty pism w celu wnioskowania do Referatu Obsługi Prawnej o sporządzenie skarg kasacyjnych,
  • sprawuje merytoryczny nadzór nad działalnością podległych urzędów skarbowych w zakresie właściwości komórki, w celu prawidłowej realizacji zadań oraz współuczestniczy w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych z zakresu spraw pozostających we właściwości komórki organizacyjnej, w celu jednolitego stosowania prawa.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość stosownych do stanowiska pracy przepisów prawa materialnego i proceduralnego
  • Umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office lub Open Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • zdolności analityczne,
  • kreatywność,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • znajomość języka obcego (udokumentowana certyfikatem).